Čo je spinning

 

SPINDOOR alebo (INDOOR cycling) je rýchlo sa rozvíjajúci spósob kondičného cvičenia založený na dynamike, pohybe a rytme. Jeho využitie si nájde a osvojí veľa cvičencov.

1. skupina - cvičenci s nadváhou alebo zlým krvným obehom - takýto štýl cvičenia pri poctivom, prevedení, nenáročnosti prevádzaných prvkov dokáže vo veľmi krátkom čase odbúrať veľké množstvo tukov, spáliť veľa kalórií, zlepšiť krvný obeh.

2. skupina - cvičenci na posilnenie kondície, zlepšenie a spevnenie postavy. Druhá skupina do ktorej patria náročnejší cvičenci je výhodná a dá veľa tým, ktorí vedia, že len neustálou prácou na sebe samom sa dostaví želaný efekt.

3. skupina - cvičenci pre zlepšenie výkonu - toto je skupina, ktorá má ciele na amatérskej alebo profesionálnej úrovni. Sem patrí mnoho športovcov, ktorí začínajú tento program používať ako dopinok vo svojej športovej príprave, napríklad hokejisti, atléti, cyklisti, plavci a iní.

Výhoda cvičenia je, že sa prevádza v miestnosti, kde napríklad v zimnom období podmienky pre šport akým je bicyklovanie alebo beh prináša riziko nachladnutia, prípadne úrazu.

Prečo sa cvičí Indoorcycling: výborná forma cvičenia založená na precvičení všetkých častí tela. V krátkom, ale účinnom čase prevedenia tohto cvičenia ušetríme veľa času, ktorí by sme trávili v posilovni, behaním alebo bicyklovaním. Precvičujeme a posilujeme všetky partie tela a svalových skupín (biceps, triceps, zadok stehná, lýtka, brušné svaly, chrbát, zápästie, ramelná). Róznorodosť a pestrosť cvičenia (zmeny pohybov a hudby) vyžadujú určité sústredenie pri cvičení, takže sa vylučuje monotónnosť a nuda, ktorá je najväčšou prekážkou a odrádza mnohých cvičencov od športových aktivít. Precvičuje sa aj dýchanie, ktoré zvyšuje objem pľúc, tým zlepšuje kvalitu krvného obehu, prečisťovanie ciev, odbúranie toxínov a vyplavovanie škodlivých látok z tela.

 

Jednoznačne najviac plusov je vo využití a spojení sily a kondície - to znamená, že telo získava na pevnosIti a kondícii zároveň.

 

Slová vystihujúce SPINDOOR

KONDÍCIA • SILA • RADOSŤ
POSILOVANIE • OHYBNOSŤ • VYTRVALOSŤ
VÝBUŠNOSŤ • DÝCHANIE • KVALITA
ENERGIA • NENÁROČNOSŤ • ATMOSFÉRA